Fotowoltaika, elekrownie słoneczne

Jesteśmy jednym z czołowych reprezentatntów polskiego rynku fotowoltaiki. Z sukcesem zrealizowaliśmy wiele projektów i perspektywie do 2025 roku stawiamy sobie za cel uczestnictwo w budowie i developmencie 1000 MW.

W zakresie elektrowni fotowoltaicznych poruszamy się na trzech płaszczyznach:

1. Rozwój projektów fotowoltaicznych:

Działamy jako developer, zaczynając od fazy greenfield i kończąc na uzyskaniu wszelkich wymaganych pozwoleń administracyjnych. Do naszych zadań zaliczamy:

● dzierżawa działki pod elektrownie słoneczną,
● pozyskanie decyzji planistycznych,
● uzyskanie warunków przyłączenia,
● otrzymanie pozwolenia na budowę,
● udział w aukcji OZE.

Obecnie uczestniczymy w rozwoju portfela projektów w około 70 lokalizacjach w całej Polsce co plasuje naszą firmę na bardzo silnej pozycji na rynku. Nieustannie poszerzamy swoje portfolio dlatego jeśli posiadacie Państwo nieruchomości, które chcielibyście wykorzystać inwestycyjnie, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie wykonać nieodpłatny, wstępny audyt takiej lokalizacji i zainwestować w projekt na działce.

Współpracujemy również z developerami. Jeśli posiadacie Państwo projekt na wczesnym etapie i nie macie doświadczenie bądź środków finansowych na dalszy rozwój, zapraszamy do kontaktu.  Po przeprowadzeniu pozytywnej analizy, odkupimy lub zainwestujemy w projekt.

2. Rozwój projektów na rynkach zagranicznych

W związku z głębokim obniżeniem kosztów produkcji energii z OZE, który często jest poniżej kosztu produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych, Green Capital podjęła decyzję o zainicjowaniu działań developerskich w wybranych krajach. Do 2025 roku planujemy tam sfinalizować realizację 800 MW projektów fotowoltaicznych i wiatrowych. Poszukujemy kolejnych partnerów, z którymi moglibyśmy rozwijać przedsięwzięcia w Azji, Afryce i Europie.

3. Współpraca z inwestorami i deweloperami tworząc środowisko inwestycyjne.

Długoletnia obecność na rynku pozwoliła nam zbudować rozległą sieć partnerów stojących po stronie podmiotów, które chcą się zaangażować finansowo w zakup projektów elektrowni fotowoltaicznych jak i tych, którzy zajmują się pracami developerskimi, których celem jest sprzedaż projektów. Znając potrzeby obu strony, łączymy ich interesy prowadząc do wielu udanych kooperacji i transakcji.

4. Filmy z naszych ostatnich realizacji Mazury Solar Park