fbpx

Gigantyczny power bank powstanie na Podkarpaciu. Będzie to jeden z największych magazynów energii w Europie

Spółka Green Capital SA chce wybudować przemysłowy magazyn energii o mocy 110 MW. Magazyn będzie gromadzić energię generowaną z farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych i w momentach największego zapotrzebowania wysyłać ją do sieci przesyłowej Polskich Sieci Energetycznych. Będzie to jedna z największych instalacji tego typu w Europie oraz trzecia pod względem wielkości w Polsce.

Spółka Green Capital SA to grupa kapitałowa składająca się z kilkudziesięciu spółek o kapitale zakładowym o łącznej wartości przekraczającej 185 mln zł. Na czele grupy kapitałowej stoi spółka akcyjna pod nazwą Green Capital. Założycielem i prezesem firmy jest Michał Polanowski, były mistrz świata i Europy w windsurfingu. Firma zaczęła działalność w roku 2008 od projektowania i budowy farm wiatrowych. Wybudowane przez nią farmy wiatrowe mają moc około 400 MW. W 2015 r. wybudowała pierwsze farmy fotowoltaiczne.

Źródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28919997,gigantyczny-power-bank-powstanie-na-terenie-gminy-rymanow-bedzie.html