fbpx

O nas

Firma

Jesteśmy grupą kapitałową od lat współtworzącą rynek energii odnawialnej w Europie, składającą się z kilkudziesięciu spółek o kapitale zakładowym o łącznej wartości przekraczającej 185 mln zł. Na czele grupy kapitałowej stoi spółka akcyjna pod nazwą Green Capital. Inwestycje realizujemy kompleksowo, począwszy od uzyskania wszystkich pozwoleń administracyjnych, poprzez budowę, kończąc na długoterminowej eksploatacji naszych inwestycji, czyli produkcji i sprzedaży czystej energii elektrycznej. Codzienną, wytrwałą pracą przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, wpływamy na poprawę jakości środowiska naturalnego oraz trwale zwiększamy swój udział w rynku produkcji energii elektrycznej.

Działalność w sektorze OZE rozpoczęliśmy już w roku 2008 od projektowania i budowy farm wiatrowych, uczestnicząc w rozwoju około 400 MW turbin wiatrowych. Zdobyte kompetencje i wiedzę konieczną do realizacji skomplikowanych procesów inwestycyjnych skutecznie wykorzystujemy w aktualnie realizowanych przedsięwzięciach. W naszej działalności przechodziliśmy kilka etapów rozwoju, by ostatecznie wyspecjalizować się w wielkopowierzchniowych farmach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych oraz magazynach energii. Dziś z całkowitą pewnością możemy powiedzieć, że dobrze wiemy, co robimy.

Jesteśmy pionierem rynku fotowoltaicznego w Polsce, gdzie jako jedni z pierwszych wybudowaliśmy farmy fotowoltaiczne już w 2015 roku.

W roku 2019 osiągnęliśmy 4% udział w rynku wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, stając się liderem w sektorze farm o mocy powyżej 1 MW.

W ostatnim czasie Green Capital wzmocniło swoją aktywność również na innych rynkach Europy, Afryki oraz Azji. To właśnie w tych rejonach firma planuje swój rozwój w oparciu o projektowanie, budowę oraz eksploatację zdywersyfikowanych źródeł energii odnawialnej, magazynów energii oraz sieci przesyłowych.

Aktualnie prowadzimy projekty na łączną moc ponad 11 000 MW oraz posiadamy udział w projektach z wydanymi warunkami przyłączenia w wysokości około 4,1%  w Polsce.

 

Naszą misją jest promowanie czystej energii i współtworzenie zeroemisyjnej gospodarki opartej o źródła odnawialne.

Szanowni Państwo!

Nazywam się Michał Polanowski – jestem założycielem oraz Prezesem Green Capital SA i mam olbrzymią przyjemność zaproponować Państwu współpracę.  Z nami zrealizują Państwo marzenia o pasywnych przychodach z dzierżawy Państwa gruntu.

Jako sportowiec – Mistrz Świata i Europy w windsurfingu oraz przedsiębiorca z piętnastoletnim doświadczeniem w branży OZE doskonale wiem, że każda decyzja wymaga przemyślenia i szybkości działania. Wiem również, że zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych to słuszny kierunek rozwoju gospodarki światowej, który przyczyni się do bezpieczeństwa energetycznego oraz poprawy jakości środowiska na naszej planecie.

Jeśli więc, podobnie jak my, myślą Państwo o przedsięwzięciu dającym wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne, to serdecznie zapraszam do współpracy w imieniu swoim oraz zespołu firmy Green Capital S.A.

Z poważaniem,

Michał Polanowski
Prezes Zarządu Green Capital S.A.

KONTAKT

+48 512 675 025

biuro@greencapitalsa.com

BIURO WARSZAWA

Aleje Jerozolimskie 85/21
02-001 Warszawa

BIURO ALEKSANDRÓW KUJAWSKI

Juliusza Słowackiego 59
87-700 Aleksandrów Kujawski

facebook
youtube
instagram