fbpx

O nas

Firma

Jesteśmy przedsiębiorstwem inwestycyjnym, od lat współtworzącym rynek energii odnawialnej w Polsce. Inwestycje realizujemy kompleksowo, począwszy od uzyskania wszystkich pozwoleń administracyjnych, poprzez budowę, kończąc na długoterminowej eksploatacji naszych inwestycji, czyli produkcji i sprzedaży czystej energii elektrycznej. Codzienną, wytrwałą pracą przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, wpływamy na poprawę jakości środowiska naturalnego oraz trwale zwiększamy swój udział w rynku produkcji energii elektrycznej.

Oferujemy również naszym klientom różne rozwiązania systemów fotowoltaicznych, miedzy innymi coraz bardziej popularne mikroinstalacje. Dzięki temu przyczyniamy się do znacznych oszczędności, jakie mogą wygenerować nasi klienci inwestując w fotowoltaikę: gospodarstwa domowe, rolne, firmy, czy np. spółdzielnie mieszkaniowe.

Działalność w sektorze OZE rozpoczęliśmy od projektowania i budowy farm wiatrowych, uczestnicząc w rozwoju około 400 MW turbin. Zdobyte kompetencje i wiedzę konieczną do realizacji skomplikowanych procesów inwestycyjnych skutecznie wykorzystujemy w aktualnie realizowanych przedsięwzięciach. W naszej działalności przechodziliśmy kilka etapów rozwoju, by ostatecznie wyspecjalizować się w wielkopowierzchniowych farmach fotowoltaicznych. Dziś z całkowitą pewnością możemy powiedzieć, że dobrze wiemy, co robimy.

Jesteśmy pionierem rynku fotowoltaicznego w Polsce, gdzie jako jedni z pierwszych wybudowaliśmy farmy fotowoltaiczne już w 2015 roku.

W roku 2019 osiągnęliśmy 4% udział w rynku wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, stając się liderem w sektorze farm o mocy powyżej 1 MW.

Aktualnie pracujemy nad realizacją projektów w OZE o łącznej mocy 2 000 MW.

 

Naszą misją jest promowanie czystej energii i współtworzenie zeroemisyjnej gospodarki opartej o źródła odnawialne.

Szanowni Państwo!

Nazywam się Michał Polanowski – jestem założycielem oraz Prezesem Green Capital SA i mam olbrzymią przyjemność zaproponować Państwu inwestycję w fotowoltaikę. Z nami zrealizują Państwo marzenia o darmowej energii elektrycznej pochodzącej z własnej mikroinstalacji lub korzystnie wydzierżawią swój grunt pod budowę farmy fotowoltaicznej.

Jako sportowiec – Mistrz Świata i Europy w windsurfingu oraz przedsiębiorca z 12-letnim doświadczeniem w branży OZE doskonale wiem, że każda decyzja wymaga przemyślenia i szybkości działania. Wiem również, że zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych to słuszny kierunek rozwoju gospodarki światowej, który przyczyni się do poprawy jakości środowiska na naszej planecie.

Jeśli więc, podobnie jak my, myślą Państwo o przedsięwzięciu dającym wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne, to serdecznie zapraszam do współpracy w imieniu swoim oraz zespołu firmy Green Capital S.A.

Z poważaniem

Michał Polanowski
Prezes Zarządu Green Capital S.A.

KONTAKT

+48 512 675 025

biuro@greencapitalsa.com

BIURO WARSZAWA

Aleje Jerozolimskie 85/21
02-001 Warszawa

BIURO ALEKSANDRÓW KUJAWSKI

Juliusza Słowackiego 59
87-700 Aleksandrów Kujawski

facebook
instagram
youtube
instagram