fbpx

Kolejna inwestycja w magazyny energii

Green Capital S.A. otrzymało warunki przyłączenia na projekt przemysłowego magazynu energii o mocy 110 MW do sieci przesyłowej PSE. Będzie to jedna z największych instalacji tego typu w Europie oraz trzecia pod względem wielkości w Polsce

Spółka Green Capital S.A. zrealizuje magazyn energii o mocy 110 MW. Rynek magazynów energii rozpędza się. Firma na terenie gminy Rymanów planuje budowę przemysłowego magazynu energii. Spółka uzyskała już decyzje administracyjne w tym warunki przyłączenia o mocy 110 MW. Wartość budowy wyniesie około 850 mln zł. Realizacja inwestycji przewidziana jest na rok 2025.

,,Realizacja tego projektu wpłynie pozytywnie na pracę krajowego systemu elektoenergetycznego oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski. Pozwoli też lepiej bilansowac energię generowaną z naszych funkcjonujacych farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych, oraz wesprze stabilnośc pracy sieci przesyłowych. Cieszę się że przyczynimy się do rozwoju jeszcze raczkujacego ale bardzo perspektywicznego rynku magazynów energii w Polsce.” – mówi Michał Polanowski, prezes spółki Green Capital S.A.

Źródło: https://magazyny-energii.cire.pl/artykuly/serwis-informacyjny-cire-24/kolejna-inwestycja-w-magazyny-energii